A bölcsőde házirendje

1 . Intézményünk reggel 8 órától fogadja az érkező gyermekeket. A gyermekek hazavitelére 18 óráig van lehetőség. A gyermekeknek 16 óráig állandó napirendje van. 16 órától a gyermekek gyermekfelügyeletben részesülnek, mindaddig, amíg szüleik megérkeznek, legkésőbb 18.00 óráig. Intézményünk 18 órakor bezár. Az intézményből a gyermekeket csak a szülő vagy az általa írásban megbízott személy viheti el, ha az a személy betöltötte a 18. életévét.
2 . A tutori rendszer a család és a közöttünk levő kapcsolat kulcsfontosságú eleme, ez mozgatja és hangolja össze a közösség tapasztalatait, észrevételeit, javaslatait. A tutor az a személy, kisgyermeknevelő, aki rendszeresen megbeszéléseket tart a rá bízott gyermekek szüleivel.
A szülők kérhetnek találkozót a tutorral-kisgyermeknevelővel- minden olyan esetben, ha úgy érzik, tájékoztatásra van szükségük, problémájuk, illetve javaslatuk van.
3. A bölcsődés korosztálynál a gondozónők/kisgyermeknevelők a fejlődési napló segítségével tájékoztatják a Szülőt írásban a gyermekekkel kapcsolatos észrevételekről. Például: a gyermek egészségügyi állapota, fejlődése.
4. Az intézmény minden dolgozója biztosítja a gyermekek számára a nyugodt, biztonságos légkört, a gyermekek fejlettségének megfelelő gondozást és nevelést. Az intézmény célja, hogy a lehető legmagasabb szolgáltatást nyújtsa a gyermekeknek.
5. Az étkezési díj négyszeri étkezést foglal magában (reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna), amit havonta minden hónapban előre kell befizetni.
Az étkezést csak abban az esetben tudjuk térítésmentessé tenni, ha a Szülő, gyermekének távolmaradását megelőző nap 9 óráig közli ezt az intézményvezetővel. A következő naptól a várható megjelenésig az étkezési térítési díjat a következő hónapra el tudjuk számolni.
6. Szüneteink pontos időpontjáról a szülők az éves kalendáriumból tájékozódhatnak.
7 . A közösség egészsége érdekében hőemelkedéses, lázas ( 37.5 C és ennél magasabb hőmérsékletű) antibiotikumot, vagy más egyéb, gyermekorvos által felírt gyógyszeres készítményt szedő vagy fertőzésre gyanús gyermek az intézményt nem látogathatja. A gyermekek napközbeni ellátása alatt ilyen készítményeket nem áll módunkban beadni. De abban az esetben, ha a gyermek az intézményben belázasodik (38.5 C-tól) előzetes szülői engedéllyel lázat csillapítunk a szülő érkezéséig.
A családban előforduló fertőző betegségekről értesíteni kell minket. Fertőző betegség esetén a szülőnek legkésőbb a tervezett visszajövetel előtti harmadik napon egyeztetnie kell telefonon gyermeke visszajöveteléről az intézmény vezetőjével. Orvosi igazolást kérünk arról, hogy a kisgyermek egészséges, közösségbe mehet.
Járványhelyzet idején az erre a helyzetre kidolgozott intézkedési terv van érvényben, melyet a szülők elektronikusan megkapnak, és intézményünkben is kifüggesztve megtalálható.
8. Kérjük, hogy a gyermek gyógyszer és ételérzékenységéről a szülő tájékoztasson bennünket, és a kivizsgálás eredményét szíveskedjen bemutatni.
9. Minden hónap utolsó hetében intézményünk átadja a szülőknek vagy kifüggeszti a faliújságra a részletes havi menüt. Fontos, hogy a szülők elolvassák, és ellenőrizzék gyermekük táplálkozását.
10. Kérjük a szülőket, hogy a gyermekek minden egyes ruhadarabjába írják bele a gyermek nevét és jelét. Ez nagyban segíti az elveszett holmik azonosítását/megtalálását. Intézményünk nem vállal felelősséget az értéktárgyak eltűnéséért, elvesztéséért.
11. Kérjük, hogy az intézmény működésével, véleményükkel, kifogásaikkal és panaszaikkal bizalommal forduljanak a vezetőséghez. Véleményládánkba elhelyezhetik javaslataikat, észrevételeiket.
12. A gyermekek egészségüknek ellenőrzéséért gyermekorvosunk felel. A szülők kérésére előzetes időpont egyeztetés után intézményünkben a gyermekorvossal személyes konzultációra van lehetőség.
13. Az intézmény gyermekeit balesetbiztosítás védi.
14. A foglalkoztatókba csak váltócipővel lehet belépni.
15. Intézményünk egész területén tilos a dohányzás!
16. A balesetek megelőzése érdekében kérjük, hogy Intézményünkbe a gyermekek/szülők ne hozzanak be olyan tárgyat (különösen: karkötő, gyűrű, éles, hegyes játék, lógó fülbevaló, nyaklánc) ami balesetet okozhat. E tárgyakat átvenni, megőrizni nem áll módunkban.
17. A gyermekek biztonsága érdekében érkezéskor és távozáskor a kaput mindenki ellenőrizze, hogy gondosan bezárta-e!
18. Intézményünkbe behozott tárgyakért és játékokért nem tudunk felelősséget vállalni!
19. Beszoktatás. Fontos, hogy a beszoktatás alatt ugyanaz a személy kísérje végig a gyermeket. A szülők részéről a módszer elfogadása, és együttműködő részvétele segíti munkánkat, feltétele a sikeres beszoktatásnak. A beszoktatás két hétig tart. A beszoktatási terv a honlapunkon megtekinthető.
Ha a gyermek hosszú ideig nincs jelen az intézményben (nyaralás, fogzás, egyéb betegség vagy körülmények), a gondozónő/kisgyermeknevelő kérheti a szülő újbóli jelenlétét, és ezt a szülőnek el kell fogadnia.
A beszoktatás első napjára a következőket kérjük a szülőtől:
- orvosi igazolást arra vonatkozóan, hogy a gyermek egészséges,
közösségbe mehet
- a gyermek születési anyakönyvi kivonat másolatát
- a gyermek oltási könyvét
- a gyermek taj számát
- a gyermek lakcímkártyáját
20. A gyermek, a gyermek szülője vagy más törvényes képviselője panasszal élhetnek a vezetőnél az ellátást érintő kifogások orvoslása érdekében, a gyermeki jogok sérelme, továbbá a dolgozók kötelezettségmegszegése esetén, vagy iratbetekintés megtagadása esetén. A vezető a panaszt kivizsgálja, és tájékoztatást ad a panasz orvoslásának más lehetséges módjáról. A gyermek szülője vagy más törvényes képviselője az intézmény fenntartójához vagy a gyermekjogi képviselőhöz fordulhat, ha az intézmény vezetője 15 napon belül nem küld értesítést a vizsgálat eredményéről, vagy ha a megtett intézkedéssel nem ért egyet.

Udvari szabályok
1. A gyerekek egyesével mászhatnak a mászókára és csúszhatnak a csúszdán.
2. Vigyázunk értékeinkre. Az épületre és udvarra kellő figyelmet fordítva, ügyelünk a rendeltetés szerű használatra.
3. Vigyázzuk és gondozzuk a biokertünket, virágainkat, cserjéinket.
4. Motorozni csak a kijelölt helyen szabad.
5. Az udvari játékeszközök rendeltetésszerű használatát a delfino munkatársak végezhetik a gyermekekkel.
6. A kaput, ajtót csak és kizárólag felnőtt nyithatja, és csukhatja.
7. Az udvari játék végén a játékokat a gyerekekkel együtt kell a helyükre tenni. Köszönjük a szülőknek is a segítséget a délután folyamán.
8. A homokozót minden játéknap végén le kell takarni.

A gyermekekért való felelősség az intézmény területén a szülőt terheli egészen addig, amíg délelőtt be nem adta a gyermeket a csoport szobába, és ettől kezdve a gyermekért való felelősség addig van az intézményen, amíg a szülő a gyermeket a csoportból át nem vette. A gyermekért való felelősség ebben az esetben már a szülőé még akkor is, ha gyermekével még az intézmény területén tartózkodik.
Azok a gyermekek, akik nem intézményünk tagjai (pl. délutáni külön foglalkozások/rendezvények résztvevői), a fent leírt szabályok rájuk is vonatkoznak!

A házirend épületen belül, és a delfino.hu honlapján megtalálható.
Delfino Bölcsőde
(Fenntartó: Delfino Nonprofit Kft.)

Delfino Kreatív gyermekközpont

Egy csoda gyermeksziget